Season Fixture

Season 
Grade 
BDCA UNDER 12 2017-18
Date/time Home Team   Away Team Venue MS Full
Results
Round 1
14 Oct 17 8:30AM Cudgen Hornets   def   Mullumbimby Brunswick Lofts Official result
14 Oct 17 8:30AM Pottsville   def   Murwillumbah Barrie Smith East Official result
14 Oct 17 8:30AM Bangalow   def by   Byron Bay Bangalow 2 Official result
14 Oct 17 8:30AM Lennox Head Scallywags   def   Cudgen Stingers Skennars Head Official result
14 Oct 17 8:30AM Tintenbar-East Ballina Heat   def   Alstonville Gold Saunders Oval 1 Official result
14 Oct 17 8:30AM Tintenbar-East Ballina Thunder   def by   Alstonville Maroon Gap Road Lower Official result
Round 2
21 Oct 17 8:30AM Cudgen Stingers   drew   Tintenbar-East Ballina Thunder Saunders Oval 1 Official result
21 Oct 17 8:30AM Murwillumbah   drew   Bangalow Barrie Smith East Official result
21 Oct 17 8:30AM Alstonville Maroon   drew   Tintenbar-East Ballina Heat Saunders Oval 2 Official result
21 Oct 17 8:30AM Alstonville Gold   drew   Cudgen Hornets Gap Road Lower Official result
21 Oct 17 8:30AM Byron Bay   drew   Lennox Head Scallywags Ewingsdale Official result
21 Oct 17 8:30AM Mullumbimby Brunswick   drew   Pottsville Pottsville Oval Official result
Round 3
28 Oct 17 8:30AM Cudgen Hornets   def by   Tintenbar-East Ballina Heat Bangalow 1 Official result
28 Oct 17 8:30AM Cudgen Stingers   def   Alstonville Maroon Bangalow 2 Official result
28 Oct 17 8:30AM Pottsville   def   Alstonville Gold Gap Road Lower Official result
28 Oct 17 8:30AM Bangalow   def   Mullumbimby Brunswick Lofts Official result
28 Oct 17 8:30AM Lennox Head Scallywags   def   Murwillumbah Skennars Head Official result
28 Oct 17 8:30AM Tintenbar-East Ballina Thunder   def   Byron Bay Kingsford Smith North Official result
Round 4
4 Nov 17 8:30AM Cudgen Stingers   def   Byron Bay Ewingsdale Official result
4 Nov 17 8:30AM Murwillumbah   tied   Tintenbar-East Ballina Thunder Barrie Smith East Official result
4 Nov 17 8:30AM Alstonville Maroon   def   Cudgen Hornets Walter Peates Official result
4 Nov 17 8:30AM Alstonville Gold   def   Bangalow Bangalow 2 Official result
4 Nov 17 8:30AM Tintenbar-East Ballina Heat   def   Pottsville Pottsville Oval Official result
4 Nov 17 8:30AM Mullumbimby Brunswick   def by   Lennox Head Scallywags Lofts Official result
Round 5
11 Nov 17 8:30AM Pottsville   drew   Cudgen Hornets Walter Peates Official result
11 Nov 17 8:30AM Murwillumbah   drew   Cudgen Stingers Barrie Smith East Official result
11 Nov 17 8:30AM Bangalow   drew   Tintenbar-East Ballina Heat Bangalow 2 Official result
11 Nov 17 8:30AM Byron Bay   drew   Alstonville Maroon Gap Road Lower Official result
11 Nov 17 8:30AM Lennox Head Scallywags   drew   Alstonville Gold Skennars Head Official result
11 Nov 17 8:30AM Tintenbar-East Ballina Thunder   def   Mullumbimby Brunswick Chickiba Official result
Round 6
18 Nov 17 8:30AM Cudgen Hornets   def   Bangalow Bangalow 2 Official result
18 Nov 17 8:30AM Cudgen Stingers   drew   Mullumbimby Brunswick Lofts Official result
18 Nov 17 8:30AM Alstonville Maroon   drew   Pottsville Pottsville Oval Official result
18 Nov 17 8:30AM Alstonville Gold   def   Tintenbar-East Ballina Thunder Gap Road Lower Official result
18 Nov 17 8:30AM Byron Bay   def by   Murwillumbah Ewingsdale Official result
18 Nov 17 8:30AM Tintenbar-East Ballina Heat   def by   Lennox Head Scallywags Chickiba Official result
Round 7
25 Nov 17 8:30AM Murwillumbah   def by   Alstonville Maroon Gap Road Lower Official result
25 Nov 17 8:30AM Alstonville Gold   def by   Cudgen Stingers Reg Dalton Field (... Official result
25 Nov 17 8:30AM Bangalow   def by   Pottsville Bangalow 2 Official result
25 Nov 17 8:30AM Lennox Head Scallywags   def   Cudgen Hornets Cudgen School Official result
25 Nov 17 8:30AM Tintenbar-East Ballina Thunder   def by   Tintenbar-East Ballina Heat Saunders Oval 1 Official result
25 Nov 17 8:30AM Mullumbimby Brunswick   def by   Byron Bay Lofts Official result
Round 8
2 Dec 17 8:30AM Cudgen Hornets   def   Tintenbar-East Ballina Thunder Saunders Oval 2 Official result
2 Dec 17 8:30AM Cudgen Stingers   def by   Tintenbar-East Ballina Heat Walter Peates Official result
2 Dec 17 8:30AM Pottsville   def by   Lennox Head Scallywags Pottsville Oval Official result
2 Dec 17 8:30AM Murwillumbah   def   Mullumbimby Brunswick Barrie Smith East Official result
2 Dec 17 8:30AM Alstonville Maroon   def   Bangalow Bangalow 2 Official result
2 Dec 17 8:30AM Byron Bay   def by   Alstonville Gold Gap Road Upper Official result
Round 9
9 Dec 17 8:30AM Cudgen Hornets   def by   Cudgen Stingers Walter Peates Final result entered and confirmed
9 Dec 17 8:30AM Alstonville Gold   def by   Murwillumbah Barrie Smith East Official result
9 Dec 17 8:30AM Lennox Head Scallywags   def   Bangalow Skennars Head Official result
9 Dec 17 8:30AM Tintenbar-East Ballina Heat   def   Byron Bay Ewingsdale Official result
9 Dec 17 8:30AM Tintenbar-East Ballina Thunder   def by   Pottsville Pottsville Oval Official result
9 Dec 17 8:30AM Mullumbimby Brunswick   def by   Alstonville Maroon Lofts Official result
Round 10
16 Dec 17 8:30AM Cudgen Stingers   def by   Pottsville Walter Peates Official result
16 Dec 17 8:30AM Murwillumbah   def by   Tintenbar-East Ballina Heat Saunders Oval 2 Official result
16 Dec 17 8:30AM Alstonville Maroon   def by   Lennox Head Scallywags Gap Road Lower Official result
16 Dec 17 8:30AM Bangalow   def by   Tintenbar-East Ballina Thunder Bangalow 1 Official result
16 Dec 17 8:30AM Byron Bay   def by   Cudgen Hornets Ewingsdale Official result
16 Dec 17 8:30AM Mullumbimby Brunswick   def by   Alstonville Gold Gap Road Upper Official result
Round 11
3 Feb 18 8:30AM Cudgen Hornets   def   Murwillumbah Barrie Smith East Official result
3 Feb 18 8:30AM Pottsville   drew   Byron Bay Pottsville Oval Official result
3 Feb 18 8:30AM Alstonville Gold   tied   Alstonville Maroon Geoff Watt Official result
3 Feb 18 8:30AM Bangalow   def by   Cudgen Stingers Bangalow 2 Official result
3 Feb 18 8:30AM Tintenbar-East Ballina Heat   def   Mullumbimby Brunswick Lofts Official result
3 Feb 18 8:30AM Tintenbar-East Ballina Thunder   def by   Lennox Head Scallywags Saunders Oval 2 Official result
Round 12
10 Feb 18 8:30AM Cudgen Stingers   def by   Lennox Head Scallywags Skennars Head Official result
10 Feb 18 8:30AM Murwillumbah   def by   Pottsville Barrie Smith East Official result
10 Feb 18 8:30AM Alstonville Maroon   def   Tintenbar-East Ballina Thunder Geoff Watt Official result
10 Feb 18 8:30AM Alstonville Gold   def by   Tintenbar-East Ballina Heat Saunders Oval 2 Official result
10 Feb 18 8:30AM Byron Bay   def   Bangalow Ewingsdale Official result
10 Feb 18 8:30AM Mullumbimby Brunswick   def by   Cudgen Hornets Walter Peates Official result
Round 13
17 Feb 18 8:30AM Cudgen Hornets   def by   Alstonville Gold Gap Road Lower Official result
17 Feb 18 8:30AM Pottsville   def   Mullumbimby Brunswick Pottsville Oval Official result
17 Feb 18 8:30AM Bangalow   def by   Murwillumbah Bangalow 1 Official result
17 Feb 18 8:30AM Lennox Head Scallywags   def   Byron Bay Skennars Head Official result
17 Feb 18 8:30AM Tintenbar-East Ballina Heat   def   Alstonville Maroon Gap Road Upper Official result
17 Feb 18 8:30AM Tintenbar-East Ballina Thunder   def by   Cudgen Stingers Walter Peates Official result
Round 14
24 Feb 18 8:30AM Murwillumbah   drew   Lennox Head Scallywags Barrie Smith East Official result
24 Feb 18 8:30AM Alstonville Maroon   drew   Cudgen Stingers Gap Road Lower Official result
24 Feb 18 8:30AM Alstonville Gold   drew   Pottsville Gap Road Upper Official result
24 Feb 18 8:30AM Byron Bay   drew   Tintenbar-East Ballina Thunder Chickiba Official result
24 Feb 18 8:30AM Tintenbar-East Ballina Heat   drew   Cudgen Hornets Walter Peates Official result
24 Feb 18 8:30AM Mullumbimby Brunswick   def   Bangalow Lofts Official result
Round 15
3 Mar 18 8:30AM Cudgen Hornets   def by   Alstonville Maroon Gap Road Upper Official result
3 Mar 18 8:30AM Pottsville   def by   Tintenbar-East Ballina Heat Pottsville Oval Official result
3 Mar 18 8:30AM Bangalow   def by   Alstonville Gold Bangalow 2 Official result
3 Mar 18 8:30AM Byron Bay   def by   Cudgen Stingers Ewingsdale Official result
3 Mar 18 8:30AM Lennox Head Scallywags   def   Mullumbimby Brunswick Skennars Head Official result
3 Mar 18 8:30AM Tintenbar-East Ballina Thunder   def   Murwillumbah Saunders Oval 1 Official result
Round 16
10 Mar 18 8:30AM Cudgen Hornets   def by   Pottsville Walter Peates Final result entered and confirmed
10 Mar 18 8:30AM Cudgen Stingers   def   Murwillumbah Les Cave Oval (Turf) Final result entered, no confirmation
10 Mar 18 8:30AM Alstonville Maroon   def   Byron Bay Ewingsdale Final result entered, no confirmation
10 Mar 18 8:30AM Alstonville Gold   def by   Lennox Head Scallywags Geoff Watt Final result entered, no confirmation
10 Mar 18 8:30AM Tintenbar-East Ballina Heat   def   Bangalow Saunders Oval 1 Final result entered, no confirmation
10 Mar 18 8:30AM Mullumbimby Brunswick   def by   Tintenbar-East Ballina Thunder Lofts Final result entered and confirmed
SEMI FINALS
17 Mar 18 8:30AM Lennox Head Scallywags   def   Pottsville Skennars Head Final result entered, no confirmation
17 Mar 18 8:30AM Tintenbar-East Ballina Heat   def   Alstonville Maroon Kingsford Smith North Final result entered and confirmed
FINAL
24 Mar 18 8:30AM Lennox Head Scallywags   def   Tintenbar-East Ballina Heat Skennars Head Final result entered, no confirmation

Draw Notes:
BDCA DRAWS
Fixture Last updated: 19 Mar 18 8:37AM (local time)

Match status (MS)
Match status Progress result entered
Match status Final result entered, unconfirmed
Match status Result in dispute
Match status Final result entered and confirmed
Match status Official result
Matches in red have been copied from another grade as part of a re-grading process. In this case the match will link to the original grade.